Инстант семејство

Од Википедија — слободната енциклопедија

„Инстант семејство“ (англиски: Instant Family) — филм на режисерот Шон Андерс од 2018 година. Главните улоги ги играат: Марк Волберг, Роуз Берн и Изабела Монер.[1]

Синопсис[уреди | уреди извор]

Пит и Емили сакаат да оформат семејство, но така што ќе посвојат деца. Иако планираат да посвојат едно мало дете, тие добиваат три деца, а меѓу нив и бунтовната 15-годишна Лизи. Пит и Емили мора да се снајдат во новите услови, соочени со низа урнебесни состојби...

Наводи[уреди | уреди извор]