Изумрен вид

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Изумрени видови)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изумрен вид претставува организам што не постои повеќе меѓу живите примероци на Земјата.