Ертовица Чешма

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ертовица Чешма is located in Република Македонија
Ертовица Чешма
Ертовица Чешма
Ертовица Чешма (Република Македонија)

Ертовица Чешма е чешма во Република Македонија, со следниве географски координати: латитуда 41o 37' 33'', лонгитуда 22o 47' 42''.