Даубах (Хунсрук)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Даубах

Даубах е заедница во Германија, во Рајнска област -Пфалц.

Вклучено во областа Бад Кројзнах . Предмет на управување на Бад Собернхајм. Населението е 231 жители (31 декември 2010 година). [1] Зафаќа површина од 2,91 км².

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]