Прејди на содржината

Гросе Редер

Координати: 51°30′N 13°25′E / 51.500° СГШ; 13.417° ИГД / 51.500; 13.417
Од Википедија — слободната енциклопедија
Гросе Редер
Местоположба
Физички особености
Особености на сливот

Гросе Редер е река во Бранденбург, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

51°30′N 13°25′E / 51.500° СГШ; 13.417° ИГД / 51.500; 13.417