Гол пиштол 2

Од Википедија — слободната енциклопедија

Гол пиштол 2 (англиски: The Naked Gun 2: The Smell of Fear) е американски филм, во режија на Дејвид Цукер. Главните улоги ги толкуваат: Лесли Нилсен, Присила Присли, Ричард Грифитс итн.

Содржина[уреди | уреди извор]

Во второто продолжение на серијалот „Гол пиштол“, наредникот Френк Дребин (го игра Нилсен) се бори да ја растури големата завера во снабдувањето со сончева енергија...[1][2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Гол пиштол 2“, Антена, број 859, 12.12.2014, стр. 17.
  2. „Гол пиштол 2“, Антена, број 870, 27.2.2015, стр. 16.