Гери (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Гери е американски филм, во режија на Гас ван Сант. Главните улоги ги толкуваат: Кејси Афлек и Мет Дејмон.[1]

Гас Ван Сент

Содржина[уреди | уреди извор]

Двајца пријатели, кои меѓуебно се нарекуваат Гери, одат на кампување длабоко во дивината. Откако ќе се изгубат и ќе останат без вода и храна, ним им преостануваат само хуморот и самодовербата, со цел да се извлечат од неволјата.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 Антена, број 825, 17.4.2014, стр. 14.