Гери (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Гери е американски филм, во режија на Гас ван Сант. Главните улоги ги толкуваат: Кејси Афлек и Мет Дејмон.[1]

Содржина[уреди | уреди извор]

Двајца пријатели, кои меѓуебно се нарекуваат Гери, одат на кампување длабоко во дивината. Откако ќе се изгубат и ќе останат без вода и храна, ним им преостануваат само хуморот и самодовербата, со цел да се извлечат од неволјата.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 825, 17.4.2014, стр. 14.
  2. Антена, број 825, 17.4.2014, стр. 14.