Гакохсан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гакохсан
Највисока точка
Надм. вис.1179 м
Географија
МестоЧунгчеонгбук-до, Јужна Кореја

Гакохсан е планина во Чунгчеонгбук-до, Јужна Кореја . Има надморска височина од 1.179 метри [1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. An Gyeong-ho (2007). 한국 300 명산 (300 Korean Mountains). Seoul: 깊은솔 (Gipeunsol). ISBN 978-89-89917-21-2.