Википедија:Кандидати за избрана статија/Тековни номинации

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Тековни номинации[уреди извор]

# Статија Состојба Вкупно гласови За /Против /Воздржан  Седмица на објавување Објавена?
9 Инвазивен вид Yes check.svgОк Избрана 5 5/0/0 #3 (11.1.21 - 17.1.21) Check mark.svg
10 Отпад од храна Yes check.svgОк Избрана 4 4/0/0 #53 (28.12.20 - 3.1.21) Check mark.svg
11 Последици од глобалното затоплување Yes check.svgОк Избрана 4 4/0/0 #7 (8.2.21 - 14.2.21) Check mark.svg
1 Свети Јосиф X mark.svgН Не е избрана 5 2/3/0 / /
2 Свети Јосиф Yes check.svgОк Избрана 5 5/0/0 #19 (3.5.21 - 9.5.21) Check mark.svg
3 Албанија Yes check.svgОк Избрана 4 4/0/0 #20 (10.5.21 - 16.5.21) Check mark.svg