Википедија:Вики Клуб Берово

Од Википедија — слободната енциклопедија
ВикиПроект
„Вики Клуб“
Податотека:Wiki Club Berovo.svg
Glam Macedonia.svg
Wikipedia-logo-v2.svg

Вики Клуб во Берово започнува со својата работа на 15 декември 2017 година.

  • Термин:
  • Место:
  • Лица за контакт:
  • Еднаш месечно ќе се доделуваат награди за најактивните членови.
  • Членувањето е бесплатно

Пријавување на учесници[уреди извор]

Ако сте учесник во овој Вики Клуб, тука додајте го своето име користејќи четири тилди (~~~~)

Список[уреди извор]