Список на видови врби

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Видови врби)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во светот постојат околу 350 видови врби. На оваа листа се дадени околу една третина од нив.

Видови врби[уреди | уреди извор]