Береборн

Од Википедија — слободната енциклопедија
Католичката црква Свети Квирин во Береборн

Береборн е заедница во Германија, во Рајнска област-Пфалц .

Тој е дел од областа Вулканеифел Предмет на управување на Келберг. Населението е 103 жители (31 декември 2010 година). Зафаќа површина од 2,57 км².

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]