Прејди на содржината

Безланчен велосипед

Од Википедија — слободната енциклопедија
опрема за велосипеди без синџир 1898 година

Безланчен велосипедвелосипед со пренос на погонското тркало по пат на механизам кој не е, и нема ланец.

Примери[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]