А1 ОН

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

А1 ОН е онлајн македонски медиум. Главен уредник на овој медиум е Предраг Петровиќ. A1 ОН е отворена после затворањето на најгледаната приватна телевизија А1, од неколку новинари кои работеле во телевизијата.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]