Ајхенбах

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ајхенбах

Ајхенбах е заедница во Германија, во Рајнска област-Пфалц.

Тој е дел од областа Ахрвејлер. Предмет на администрацијата на Аденау. Населението е 60 жители (31 декември 2010 година). Зафаќа површина од 5,02 км².

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]