Атанас Михајлов Орозов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Атанас Михајлов Орозов — македонски национален деец од Пиринска Македонија, Бугарија.

Борец за човекови права на македонското малцинстово. Како припадник на партијата ОМО Илинден - Пирин за време на локалните избори во 1999 година е избран за општински советник во Општина Разлог. [1]