Џулијан Јасински

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Џулијан Јасински (роден на 27 април 1996) е германски професионален кошаркар за Телеком Баскет Бонс од Кошаркарската Бундеслига (ББЛ).[1][2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Team 2017/2018“ (германски). Telekom Baskets Bonn. Посетено на December 29, 2017.
  2. „Neuzugang für Bonn Julian Jasinski wechselt zu den Telekom Baskets“. www.rundschau-online.de (германски). June 14, 2017. Посетено на April 15, 2018.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]