Џошуа Мес

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Џошуа Миес)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Џошуа Мес (германски: Joshua Mees, 15 април 1996) — германски фудбалер кој игра како на позиција напад за ФК Унион Берлин .[1]

Кариера[уреди | уреди извор]

Мес го имал своето професионално деби на 29 јули 2017 година во натпреварот против Арминија Билефелд.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Union schnappt sich "vielversprechenden" Mees“. kicker.de (германски). 26 June 2018. Посетено на 1 July 2018.
  2. „Schnitzer von Knoll: Sporar sichert den Last-Minute-Dreier!“. kicker.de (германски). 29 July 2017. Посетено на 29 July 2017.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]