Њујоршки птеросаурус

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Њујоршки птеросаур
Видкриптид
ПодвидЖив диносаурус,
Криптoзooлoшки влекач
Подрачје САД
Живеалиштеград Њујорк

Њујоршки птеросаурус (англиски: New York Pterosaur) е наводно криптид од Њујорк во (САД). Ова суштество честопати се споредува со Мотмен

Опис на криптидот[уреди | уреди извор]

Се опишува како суштество кое наликува на птеросаурус.

Хронологија на средби со ова суштество и видувања[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]