Јас сум крал

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Логото на брендот

Јас сум крал (англиски: Jas Sum Kral) — марка на американски пури. Соппственик на брендот е Македонецот Ристе Ристески, кој живее во Чикаго, САД.[1]

Опис[уреди | уреди извор]

Јас сум крал претставуваат комплексни квалитетни пури, кои се продаваат на светско ниво. Тие се произведуваат во Естели, Никарагва, додека се пакуваат во САД.

Видови[2]
  • Red Knight Toro (6×52)
  • Red Knight Corona (6.5×42)
  • Zlatno Sonce Robusto (5×50)
  • Zlatno Sonce Toro (6×52)
  • Crna Nok Toro (6×52)

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]