Јагмудичка Чешма

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јагмудичка Чешма is located in Република Македонија
Јагмудичка Чешма
Јагмудичка Чешма
Јагмудичка Чешма (Република Македонија)

Јагмудичка Чешма е чешма во Република Македонија, со следниве географски координати: латитуда 41o 43' 52'', лонгитуда 22o 15' 23''.