TV.com

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

TV.com е веб-сајт на CNET Networks. Главната тема на сајтот е телевизија и се фокусира на телевизиски емисии на англиски јазик коишто се прикажуваат во САД, Велика Британија, Канада, Австралија, Јапонија и Ирска. Покрај водичи за телевизиски серии, содржи и вести, рецензии, слики, трејлери итн. во врска со телевизиските серии.