Телевизиска кула Ендем

Од Википедија, слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Телевизиска кула Ендем
Beylikdüzü Endem Televizyon Kulesi
TÜYAP.JPG
Податоци
Место Истанбул
Земја Турција


Телевизиската кула Ендем (турски: Beylikdüzü Endem Televizyon Kulesi) се наоѓа во Истанбул, Турција. Таа е висока 236 метри и била изградена во периодот од 1998 до 2002 година. Во кулата има отворено ресторан кој се наоѓа на 154 метри височина од земјата.


Видете исто[уреди]

Надворешни врски[уреди]