Тарнобжег

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Тарнобжег (полски: Tarnobrzeg) е град і градски повјат во cупкарпатско војводство, Полска. Има површина од 85,4 km² и 48,000 жители.

Надворешни врски[уреди]