Пратела

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Пратела
—  Општина  —
Pratella
Земја Италија
Регион Кампанија
Покраина Казерта
Површина
 • Вкупна 34,5 км2
Население (декември 2004)
 • Вкупно 1.689 жит.
Час. појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)
Пошт. бр. 81010
Повик. бр. 0823

Пратела е општина во провинцијата Казерта, Кампанија, Италија.