Плоштад Бастилја

Од Википедија, слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Плоштадот Бастилја - Париз

Плоштад Бастилја е плоштад во Париз, Франција, каде се наоѓал прочуениот затвор Бастилја.