Михаешти

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Михаешти
—  Комуна  —
Држава  Романија
Округ Арѓеш
Население (2002)[1] 5.882 жит.
Час. појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Михаешти (романски: Mihăeşti) е комуна во округот Арѓеш во јужна Романија, во која живеат 5.882 жители. Комуната се состои од седум села.

Наводи[уреди]