Марша Крос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај


Марша Крос
Marciacross2.jpg
Роден(а) Марша Ен Крос
25 март 1962
Марлбороу, Масачусетс
Активност 1984 - денес
Партнер(ка/ки/и) Том Махоуни (2006-)

Марша Ен Крос (родена на 25 март 1962) е американска актерка, номинирана за Еми и Златен Глобус, најдобро позната по една од главните улоги во хит серијата Очајни домаќинки, Бри Хоџ.

Филмографија[уреди]

Награди и номинации[уреди]

Очајни домаќинки[уреди]