Кастуера

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Кастуера
Земја Шпанија
Автономна област Екстремадура
Провинција Бадахоз
Општина
Надм. вис. 314 м
Час. појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Кастуера е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .