Гарлитос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Гарлитос

Знаме

Амблем
Земја Шпанија
Автономна област Екстремадура
Провинција Бадахоз
Општина Гарлитос
Површина
 • Вкупна 129 км2
Надм. вис. 554 м
Население (2005)
 • Вкупно 725 жит.
Час. појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Гарлитос е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .