Берланга

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Берланга
Земја Шпанија
Автономна област Екстремадура
Провинција Бадахоз
Општина
Управа
 • Берланга
Површина
 • Вкупна 127,8 км2
Надм. вис. 573 м
Население (2007)
 • Вкупно 2.546 жит.
Час. појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)
Портал Ayuntamiento de Berlanga

Берланга е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .