Џесика Бил

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај


Џесика Бил
Роден(а) Џесика Клер Бил
3 март 1982 (1982-03-03) (33 г.)
Или, Минесота, САД
Активност 1996 – сè уште

Џесика Клер Бил (англиски: Jessica Claire Biel) (родена 3 март, 1982) е американска глумица и поранешен топ модел, која се има појавувано во неколку холивудски филмови, вклучувајќи ги: Summer Catch, Тексашки масакар со моторна пила, Илузионист, и Сега ве прогласувам Чак и Лери. Таа е исто така добро позната и по нејзината улога Мери Кемден во познатата семејна драма Седмо небо.


Референции[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]