Шаблон:Myspace

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Myspace на MySpace

Името на шаблонот е MySpace, а првиот аргнумент е името на профилот на MySpace. Тоа може да се најде на URL адресата: ако URL е http://www.myspace.com/primer, името на профилот е primer.

Примери[уреди извор]

Во овој пример, името на профилот на MySpace е tom, а описот на врската е Том Андерсон

{{MySpace|tom|Том Андерсон}}

Во овој пример, името на профилот на MySpace е 8857543, а описот на врската е Џенифер Анистон

{{MySpace|8857543|Џенифер Анистон}}