Шаблон:GRD

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Гренада

Икона за документација Шаблонска документација

Опис

{{GRD}}

Става знаменце и викиврска за Гренада. Овој шаблон е пандан на {{flag|Grenada}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{GRN}} (што пренасочува кон овој шаблон) бидејќи „GRN“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Grenada.

Поврзано