Шаблон:Country data Arab League

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Arab League е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of the Arab League.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Арапска Лига Наслов на главата статија (Арапска Лига)
shortname alias Pan-Arab States (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Arab League.svg Назив на сликата (File:Flag of the Arab League.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Арапска Лига}} Арапска Лига
  • {{знамеикона|Арапска Лига}}Арапска Лига
  • {{државнознаме|Арапска Лига}} Pan-Arab States[[Категорија:Шаблони за податоци за земји без посебно шаблонско име|]]