Шаблон:Country data Фурланија-Јулиска краина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Фурланија-Јулиска краина е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of Friuli-Venezia Giulia.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Фурланија-Јулиска краина Наслов на главата статија (Фурланија-Јулиска краина)
flag alias Flag of Friuli-Venezia Giulia.svg Назив на сликата (File:Flag of Friuli-Venezia Giulia.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба