Шаблон:Convert/nmi

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


{{convert/{{{d}}}|{{{1}}}||||s=|r={{{r}}}

|u=nmi

|n=nautical mile

|h=nautical-mile

|o=km mi

|b=1852

|j=3.267640982-0}}