Шаблон:Convert/°F

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

{{convert/{{{d}}}Ts|{{{1}}}|||||||s= |u=°F |t=Фаренхајтов степен |o=°C |b=(({{{1}}}+459.67)/1.8) |c=({{{2}}}*1.8-459.67)}}

Икона за документација Документација за предлошка

Usage

{{convert|1|°F}} → 1 °F (−17 °C)