Шаблон:BLZ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Белизе

Икона за документација Шаблонска документација

Опис

{{BLZ}}

Става знаменце и викиврска за Белизе. Овој шаблон е пандан на {{flag|Belize}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 кодот на ФИФА за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{BIZ}} (што пренасочува кон овој шаблон) бидејќи „BIZ“ е код на МОК за Belize.

Поврзано