Шаблон:Општина во Белгија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
(непознато)
Општинско знаме
Знаме
Општински грб
Грб
Location of {{{official_name}}}
Држава Белгија Белгија
Регион (непознат)
Заедница (непозната)
Покраина (непозната)
Округ (непознат)
Координати (географски податоци)0°00′00″ СГШ 0°00′00″ ИГД / 
Површина km²
Население
– машко
– женско
Густина
(Податоци за населението)
Странци {{{foreigners}}}% ({{{foreigners-date}}})
(Економски податоци)
Градоначалник {{{mayor}}}
Владејачки партии {{{majority}}}
Поштенски бр. {{{postal-codes}}}
Повикувачки бр. {{{telephone-area}}}
Мреж. место {{{web}}}