Шаблон:Инфокутија Познато Лице

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
{{{name}}}
Роден: {{{birth_date}}}
Занимање: {{{occupation}}}

Овој шаблон треба да се користи за статии за познати лица во било кое поле, вклучувајќи бизнис лица или забаувачи. Само името, датумот на раѓање и занимање се задолжителни. Останатите нема да се појават ако бидат оставени празни.

{{Инфокутија Познато Лице
bgcolour  =
name    =
image    =
caption   =
birth_place =
death_place =
occupation =
salary   =
networth  =
spouse   =
children  =
website   =
footnotes  =
}}