Шаблон:Јазична икона/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Edit-paste.svg
Ова е страницата за документација на шаблон за {{Јазична икона}}.
Не е наменет да се гледа директно. Доколку користи променливи, некои врски може да се прикажуваат како прекинати. Не ги променувајте овие променливи со кодови на имиња на страници или URL.
Употреба
{{Јазична икона|<кодот на јазикот>|<името на јазикот>}}.
Пример
{{Јазична икона|eo|есперанто}} е (есперанто).
Белешка
Шаблонов се користи *по* врската. Пример:
француска врска (француски)
Поврзано
Јазични икони во обликот {{xx}}, кои произлегуваат од ова се содржат во Категорија:Јазични икони.
Видете која соодветствува на кој јазик во Список на ISO 639-кодови.