ГНУ: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 3 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: la:GNU)
с (Бот: козметички промени)
----
{{Инф-никулец}}
[[СликаПодатотека:Heckert GNU white.svg|thumb|right|200|Логото на ГНУ.]]
 
 
 
== Симболика ==
'''ГНУ''' е рекурзивна кратенка која се чита '''G'''NU is '''n'''ot '''U'''nix ('''Г'''ну '''н'''е е '''у'''никс). Маскотата на ГНУ е африканското животно [[Гну|гну]].
 
== Надворешни информации и врски ==
941.847

уредувања

Прегледник