Разлика помеѓу преработките на „Денариј“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: tl:Denaryo)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:Denar.jpg|thumb|300px| Републикански денар, магистрат L. Flaminius Chilo, ковница Рим, 109-108 год. пр.н.е.]]
 
941.847

уредувања

Прегледник