Авогадров број: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 22 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: sh:Avogadrov broj
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: en:Avogadro constant)
с (Бот Додава: sh:Avogadrov broj)
[[ro:Numărul lui Avogadro]]
[[ru:Число Авогадро]]
[[sh:Avogadrov broj]]
[[simple:Avogadro's number]]
[[sk:Avogadrova konštanta]]
59.415

уредувања

Прегледник