Разлика помеѓу преработките на „Плебејци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 30 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Плебејците''' биле обични селани-земјоделци. Тие во [[Римски период|Рим]] се сметале за доселеници и во старо време не се викале ни Римјани и немале никакви политички права.
 
{{Никулец од областа на историјата}}
4

уредувања

Прегледник