Месојади: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 149 бајти ,  пред 7 години
с
Отстрането уредувањето на 78.157.18.252 (разговор), вратено на последната верзија на Stryn
Нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 78.157.18.252 (разговор), вратено на последната верзија на Stryn)
 
Во [[Ланец на исхрана|ланецот на исхрана]], '''месојадите''' се организми кои се исхрануваат исклучиво со животинска храна.
{{Екологија-никулец}}
[[Категорија:Екологија]]еве неколку животни што се месојади :лав,мечка,волк,лисица,леопард,тигар и други...

Прегледник