Разлика помеѓу преработките на „Комуникациски протокол“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.1) (Бот Додава: hr:Komunikacijski protokol
с (r2.5.2) (Бот Додава: ckb Менува: bg, es, fr, it)
с (r2.7.1) (Бот Додава: hr:Komunikacijski protokol)
[[be:Пратакол]]
[[be-x-old:Пратакол]]
[[br:Komenad kehentiñ]]
[[bg:Протокол (комуникации)]]
[[br:Komenad kehentiñ]]
[[ca:Protocol de comunicació]]
[[cs:Protokol (informatika)]]
[[ko:통신 프로토콜]]
[[hi:संचार प्रोटोकॉल]]
[[hr:Komunikacijski protokol]]
[[id:Protokol (komputer)]]
[[it:Protocollo (informatica)]]
24.517

уредувања

Прегледник