Авогадров број: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 42 бајти ,  пред 10 години
с
r2.6.5) (Бот Додава: ta:அவோகாடரோ எண்
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.6.5) (Бот Додава: ta:அவோகாடரோ எண்)
[[fi:Avogadron vakio]]
[[sv:Avogadros tal]]
[[ta:அவோகாடரோ எண்]]
[[th:เลขอาโวกาโดร]]
[[tg:Адади Авогадро]]
4.013

уредувања

Прегледник