Разлика помеѓу преработките на „KIDS (списание)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 1.365 бајти ,  пред 9 години
Целосно избришана страница
(Целосно избришана страница)
[[Податотека:Kids.gif|200px|thumb|KIDS - логото на списанието]]
 
'''KIDS''' (''превод од англиски - „деца“'') е [[списание]] на издавачката куќа [[Издавачка куќа НАМ|НАМ]], од [[Скопје]]. Списанието е на [[англиски јазик]] и е наменето на учениците во основните училишта. Излегува 11 години, а изобилува со теми блиски до возраста и знаењето на учениците, кои се наменето за преку забава и игри полесно да го совладуваат англискиот јазик.леле шо е овој бе батее как си од ангела три4ковска три4коооо!!!! <ref>[http://nampress.com.mk/kids.html KIDS списание]</ref>
 
{{никулец}}
 
== Погледнете исто така ==
* [[Таа (списание)|Таа]]
* [[Тој (списание)|Тој]]
* [[Комплетна (списание)|Комплетна]]
* [[Мој дом (списание)|Мој дом]]
* [[М&М (списание)|М&М]]
 
== Забелешки ==
{{reflist}}
{{Македонски медиуми}}
 
[[Категорија:Македонски списанија]]
Анонимен корисник

Прегледник